ADMINISTRACJA STRON
INTERNETOWYCH
– czy warto?

Jak już zapewne wiesz, technologia, szczególnie ta związana z internetem rozwija się w zawrotnym tempie. Już teraz każdy, kto posiada jakiegokolwiek smartfona, doświadcza kilku aktualizacji oprogramowania i aplikacji miesięcznie. Przeglądarki internetowe też ulegają aktualizacji i dostosowują się do często zmieniających się standardów i wytycznych.

Niezaktualizowane strony mogą zatem nie wyświetlać się poprawnie na urządzeniach z uaktualnionym oprogramowaniem lub mogą nie działać ich niektóre funkcje. Twoja strona może stać się niekomfortowa w obsłudze i powodować utratę potencjalnych klientów, którzy nie będą mogli zdobyć interesujących ich informacji.

Brak aktualizacji oprogramowania – na co wpływa?

BEZPIECZEŃSTWO

Strona internetowa bez opieki jest narażona na ataki wirusów. Jeśli wirusy znajdą „dziurę” w systemie Twojej strony internetowej od razu ją wykorzystają. Skutki zawirusowania Twojej strony mogą być opłakane:

  • Usługodawca serwera, na którym jest umieszczona Twoja strona może ją zablokować i zniknie ona z internetu
  • Google wyświetli niemiły dla Ciebie komunikat typu: „Twoja witryna mogła paść ofiarą ataku” lub „ Ta witryna może wyrządzić szkody na twoim komputerze”. Czy wszedłbyś na taką stronę widząc taki komunikat? Twoi klienci także nie wejdą.
  • Zamiast Twojej strony może pojawić się „dziwna” grafika, która ośmieszy Twoją witrynę.
  • Twój przyszły klient, odwiedzający Twoją stronę internetową może zostać zainfekowany.
  • Wirus może doprowadzić do wycieku danych z Twojej witryny.
  • Google może zablokować Twoją domenę.
ATAKI NA STRONY WWW

POZYCJE W WYNIKACH WYSZUKIWANIA

Powinieneś wiedzieć, że Google systematycznie ocenia Twoją stronę, wartościuje ją i nadaje odpowiedni ranking. Jeśli choć na chwilę pojawi się komunikat o wirusach lub zniknie zawartość strony to straci ona pozycję i ranking według Google.

WIZERUNEK TWOJEJ FIRMY

Jak już wcześniej pisaliśmy, nieaktualne oprogramowanie może spowodować to, że Twoi klienci nie będą w stanie uzyskać interesujących ich informacji. Galeria Twojej strony będzie się źle wyświetlała na smartfonie lub w ogóle się nie wczyta. Jeśli pojawi się informacja o potencjalnym zagrożeniu wirusowym, to użytkownicy uciekną z Twojej strony szybciej niż w nią kliknęli. Jeśli więc poświęcasz dużo wysiłku na kreowanie pozytywnego wizerunku swojej firmy, to czy warto narażać go na szwank poprzez takie zaniedbania?

NIEIDEALNE SYSTEMY CMS

Wykonywanie aktualizacji systemów staje się koniecznością

Nie istnieją systemy bez luk w zabezpieczeniach. Powstają też coraz nowsze metody pokonania zabezpieczeń, które już zostały wymyślone. Na szczęście twórcy systemów CMS i plugin’ów na bieżąco nad nimi pracują i dostarczają coraz to nowsze rozwiązania, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale też poprawiają składnię i optymalizują sposób działania systemu. Dzięki temu nasze strony są coraz szybsze i użyteczniejsze. Wystarczy śledzić na bieżąco dostępne aktualizacje i rozwiązania i odpowiednio wdrażać je na stronach.

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZY AKTUALIZACJI?

Aktualizacja systemu CMS dotyczy nie tylko samej witryny ale i całego zaplecza i należy dokonywać jej ostrożnie. Zawsze istnieje ryzyko że coś może pójść nie tak. Należy więc zawsze, przed każdą aktualizacją, wykonać kopię zapasową wszystkich plików i bazy danych. Dzięki temu możemy zawsze cofnąć dokonane zmiany i na spokojnie poszukać rozwiązania.

To może Cię zainteresować

Duplicate Content na stronie internetowej

Duplicate Content na stronie internetowej

Czym jest duplicate content, jakie są jej rodzaje oraz jakie mogą być skutki dla Twojej strony internetowej? W artykule przedstawimy kilka sposobów, jak unikać duplikacji treści na Twojej stronie internetowej. Przedstawimy również skutki, jakie może ponieść Twoja strona internetowa, jeśli nie zastosujesz odpowiednich metod unikania powielania treści.

Zainteresowany?

Porozmawiajmy o Twoim biznesie

agencja reklamowa pirsummedia

Agencja Reklamowa Pirsummedia

radom słowackiego 100Graniczna 17,
26-600 Radom

 pirsummedia(at)pirsummedia.pl pirsummedia(at)pirsummedia.pl

Śledź nasze poczyniania na:

facebook instagram

Copyright © 2021 PIRSUMMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.