Apartamenty Jagiellońskie

Mieszkania

Zakres realizacji:

Logo

Case Study: Apartamenty Jagiellońskie

 

Nazwa: Apartamenty Jagiellońskie

Preferowany styl logo: Symbol + tekst

Branża: Nieruchomości

Target: Osoby szukające dobrze wyposażonego mieszkania w dobrej lokalizacji.

 

Poniższe informację oraz głęboka analiza branży w jakiej działalność prowadzi nasz klient pozwoliła na podjęcie kroków w stronę stworzenia przemyślanego i funkcjonalnego projektu. Na podstawie rozmowy z klientem sporządziliśmy także krótką charakterystykę określającą kierunek naszej pracy.

słowa kluczowe

Krok 1. Słowa kluczowe

 

Naszą pracę zaczęliśmy od wytypowania słów kluczowych opisujących dokładnie charakter projektu. Między innymi:

równowaga

Krok 2. Analiza pozyskanych informacji

 

Przedyskutowaliśmy wszystkie możliwości i skupiliśmy się na połączeniu symbolu korony z nazwą marki wyrażoną odpowiednim krojem pisma.

budowa

Krok 3. Propozycje i wybór projektu

 

Na bazie powyższych informacji powstał motyw korony, który razem z nazwą marki ma tworzyć charakterystyczną i spójną całość odzwierciedlając jej prestiżowy charakter.

propozycje

Krok 4. Kolorystyka. Dobór barw

 

Chcąc nawiązać kolorystyką do iście królewskiej nazwy zdecydowaliśmy się na połączenie dwóch kolorów reprezentujących złoto i srebro.

kolorystyka

Krok 5. Typografia

 

Ostatnim krokiem pozostało dobranie fontu do utworzonego znaku. Postawiliśmy na Modern King ze względu na jego specyficzną budowę dobrze współgrającą z samym sygnetem.

typografia

Krok 6. Wersja finalna

 

Oparcie naszych działań na dogłębnej analizie projektowej oraz kierowaniu się względem informacji udostępnionych przez samego klienta w drodze tworzenia briefu pozwoliły nam na stworzenie ciekawej koncepcji.

pełne logo